سردار کارگر در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور مطرح کرد؛

راه اندازی مجدد راهیان نور در سال 1400 / دفاع مقدس الگو و نمونه یک مدیریت موفق در اداره کشور است

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: بعد از اخذ مجوزهای لازم اعزام های گروهی و کاروانی راهیان نور مجدد راه اندازی خواهد شد .

به گزارش کوله بار مازندران، نشست ماهانه شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور به ریاست سردار دکتر بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با حضور سردار علی فضلی نماینده رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، سردار زاده کمند نماینده رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان قرارگاه های راهیان نور و نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه 3تیر ماه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار گردید .

سردار کارگر در ابتدای این نشست با تبریک به آیت الله رئیسی ، به حضور غیرتمندانه مردم بزرگ ایران در پای صندوق های آراء اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات یک هدیه الهی است و اکنون فصل کار و خدمت به ملت عزیز ایران است و امیدواریم رئیس جمهور منتخب در اداره کشور موفق باشند .

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به آماده شدن دستورالعمل راه اندازی مجدد اعزام های  راهیان نور گفت: هفته گذشته در کمیته انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد پس از دوران توقف کرونایی، راهیان نور در سال جاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی مسئله ولایت فقیه را مهمترین عامل موفقیت در دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: متاسفانه کمتر از نقش و اهمیت مسئله ولایت فقیه در دفاع مقدس گفته شده است اما باید گفت ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس الگو و نمونه یک مدیریت موفق در کشور است .

سردار کارگر به مشکلات کشور در دوران حساس دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در سال های آغازین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس ، کشور با محدودیت و فشارهای خارجی و داخلی زیادی از جمله مبارزه با منافقین کوردل که به عنوان بزرگترین سازمان تروریستی دنیا در قرن بیستم اعلام شده بود روبرو بودیم و با اینکه همه کشورهای بزرگ دنیا با پول ، تسلیحات و حمایت های سیاسی علیه ما بودند که با مدیریت مدبرانه بیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در دفاع مقدس پیروز شدیم .

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با بیان نقش مهم دفاع مقدس در فرهنگ عمومی جامعه و حل معضلات فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی خاطرنشان کرد: باید به درک ، بلوغ و بالندگی کامل در مسئله فرهنگ دفاع مقدس و نقش آن در ادره جامعه و برطرف نمودن مشکلات کشور برسیم.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه امروز همه دنیا جمع شده اند تا قدرت جمهوری اسلامی ایران را محدود کنند افزود: در دوران دفاع مقدس ما وارد کننده سیم خادار بودیم اما بحمدالله امروز به برکت دفاع مقدس شاهد اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی در حوزه های مختلفی مانند، انرژی هسته ای ، قدرت موشکی، نانو ، سلول های بنیادین و غیره در منطقه و دنیا هستیم .

وی به دیدار رهبر معظم انقلاب با جوانان و دست اندرکاران راهیان نور در سال 1396 اشاره کرد و افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ، اگر نبود دفاع مقدس امروز نه استقلال بود و نه از آزادی خبری بود .

سردار کارگر ادامه داد: همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی در جایی گفته بودند؛ اگر تمام معارف و ارزشهای اسلام از زمان امیرالمومنین علیه اسلام تا کنون را جمع کنیم و در یک نمایشگاه بخواهیم ببینیم آن نمایشگاه دفاع مقدس است .

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس با تاکید بر نقش مهم روایتگری و راویان دفاع مقدس در جلوگیری از شبهه افکنی و انحراف در موضوع دفاع مقدس ، گفت: احساسات و شور خوب است اما طبق فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب روایت و بیان وقایع و حوادث دوران شکوهمند دفاع مقدس باید بر پایه عقلانیت ، تدبیر و حکمت باشد .

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور از اهمیت فضای مجازی در حوزه دفاع مقدس و راهیان نور گفت و تاکید کرد: فضای مجازی نعمت است و باید به منظور تولید محتوای مناسب ، تداوم ارتباط با مردم و زائرین شهدا و اثر بخشی بیشتر یادمان های دفاع مقدس بسترهای لازم برای این مهم فراهم گردد .

وی با اشاره به نقش مهم یادمان های دفاع مقدس در ترویج و نشر ارزشهای دفاع مقدس در جامعه تاکید کرد: باید برای عمران و آبادانی یادمان های دفاع مقدس همه تلاش کنیم تا فضای مناسب برای حضور و استفاده مردم عزیزمان از این اماکن معنوی فراهم گردد اما در این میان باید مراقب حفظ نمادها و آثار دفاع مقدس و شکل و ماهیت یادمان های دفاع مقدس باشیم .

در ادامه اعضای حاضر در این نشست در رابطه با دستور جلسه با موضوع آیین نامه اداره یادمان های دفاع مقدس و گزارش اقدامات عمرانی راهیان نور در سال های 98 و 99 به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان آیین نامه اداره یادمان های دفاع مقدس با اکثریت آرا به تصویب شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور رسید .

https://mazandaran.koolebar.ir/node/4444466

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)