همایش تجلیل از اصحاب رسانه استان

رسانه‌های مازندران در حوزه نشر و تبلیغ ارزش‌های دفاع مقدس و یادآوری خاطرات شهدای رسانه نقش آفرینی مضاعف داشته باشند.

همایش تجلیل از اصحاب رسانه استان ،اختتامیه جشنواره رسانه در راهیان نور و اختتامیه دومین جشنواره عکس خبری سپاه برگزار شد.

به گزارش کوله بار مازندران ، حجت‌الاسلام یدالله غلامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه ایران اسلامی قبل از انقلاب اسلامی دارای مولفه‌های قدرت در حوزه‌های مختلف بوده است اظهار داشت: موقعیت سرزمینی ایران از حیث امتیازات بالایی که این کشور داشته دارای اهمیتی برای استکبارگران سلطه‌گر بوده است.

وی افزود: ایران به واسطه اینکه قبل از انقلاب به آمریکا وابسته بوده به بهترین سلاح‌های دفاعی در منطقه تسلط داشته و نفوذ بالایی با آمریکا در کشورهای منطقه داشته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه قدرت دفاعی و نفوذ منطقه‌ای به آمریکا توسط ایران با تشکیل انقلاب اسلامی از این کشور ساقط شده است تصریح کرد: سه مولفه قدرت جایگزین دو مولفه فوق شده که یکی از آن مولفه اثرگذار نقش مردم در دوران شکل‌گیری انقلاب بوده است.

غلامی با بیان اینکه نقش ملت و مردم در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب و اداره کشور بسیار در دوران پس از انقلاب احساس شده است افزود: رهبری دومین مولفه جایگزین عطیه شده به ملت ایران با تحقق انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اعلام اینکه دشمنان انقلاب به بزرگی امام راحل اعتراف کرده و ایشان را رهبر موفق قرن بیستم قلمداد کردند، گفت: رفتار انقلابی سومین مولفه موفق ملت ایران با تشکیل انقلاب اسلامی بوده که نصیب مردم ولایی ایران شده است.

غلامی با اشاره به اینکه اکنون قدرت دفاعی ایران در دنیا زبانزد کشورهای دنیا شده است، افزود: قدرت دفاعی و موشکی ایران اسلامی اکنون بازدارنده بوده و استکبار جهانی جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد.

وی با اعلام اینکه ایران اکنون قدرت اول منطقه شده است و این قدرت دفاعی بازدارنده هیمنه استکبار را به لرزه درآورده است، تصریح کرد: با نشر انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه، خاورمیانه به ید قدرت انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید حضور قدرتمندانه سربازان گمنام و مدافع حرم در دفاع از مرزهای سرزمینی جبهه مقاومت را برای مردم جامعه تبیین و تشریح کنند، گفت: استکبار می‌خواست با آمریکا نفوذ منطقه‌ای و نظامی ایران را در منطقه از آن کشور سلب کند و در نقشه جدید خاورمیانه مدنظر استکبار، ایران حضوری نداشته باشد.

غلامی با بیان اینکه نفود منطقه‌ای ایران اکنون یکی از مولفه‌های قدرت این کشور شده است، افزود: هزینه برای حفاظت از مرزهای سیاسی کشور اثرات بسیار مضاعف برای حفظ استقلال کشور داشته و دارد.

وی با اعلام اینکه دشمن در چهار دهه اخیر برای براندازی، مهار و توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران هیچ نتیجه‌ای نگرفته است، تصریح کرد: دشمن شائبه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر نقش بر آب خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه مشکل اصلی اخیر ایجاد شده بر مردم بر اثر تحریم نبوده است، افزود: بسیاری از این مشکلات پیش آمده برای مردم ناشی از بی‌کفایتی برخی دولتمردان در اداره کشور بوده است.

غلامی با اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد با ایجاد تفرقه در کشور تدبیر سو را بین افکار جامعه پیاده‌سازی کند گفت: استکبار به صورت حساب شده با مقولات ارز و سکه کشور را ملتهب کند.

نقش آفرینی رسانه‌ها در مقابله با جنگ نرم دشمن

سرهنگ پاسدار جواد بخشی معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران نیز با اشاره به اینکه رسانه بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی انسان تبدیل شده است اظهار داشت: فعالیت اجتماعی در سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی، کمک به محرومان، اربعین حسینی گوشه‌ای از فعالیت سپاه کربلای مازندران بوده که اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در جهان متجلی شده است.

وی افزود: سپاه مازندران در پشتیبانی جبهه مقاومت نقش اساسی داشته و دارد و باید در جهت تقویت لشگر مردمی حضرت زینب(س) برنامه‌ریزی برای حفظ و القای امید در جامعه صورت گیرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید در عرصه کنونی در مقابله با جنگ نرم دشمن نقش‌آفرینی کنند تصریح کرد: رسانه‌های مازندران در حوزه نشر و تبلیغ ارزش‌های دفاع مقدس و یادآوری خاطرات شهدای رسانه نقش آفرینی مضاعف داشته باشند.

در این مراسم از خبرنگاران برتر، برترین‌های جشنواره رسانه در راهیان نور و جشنواره عکس خبری سپاه مازندران تقدیر شد.

پشتیبانی آحاد جامعه از ولایت فقیه

سرهنگ پاسدار عسگر مجیدی معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران نیز در این نشست گفت: امروز دشمن تلاش دارد که مردم را از انقلاب دور کند و باید مراقب باشیم در هرسنگری با تمام توان از دستاورد و ارزش‌های انقلاب دفاع کنیم.

وی افزود:  دشمن با جنگ اقتصادی معیشت و سفره مردم را هدف گرفته که وظیفه داریم روح امید را در جامعه بدمیم و در تمام زمینه‌ها پشتیبان ولی فقیه باشیم.

مجیدی بیان کرد: جنگ بر ما تحمیل شد و بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ جوان و سرمایه تقدیم انقلاب و نظام شد و برای ما عزت عظمت شکوه و افتخار به ارمغان آورند و نتیجه آن سرفرود آوردن دنیا بوده که همه ما مرهون این جانفشانی‌ها هستیم ورسالت و تکلیف ما در مقابل شهدا این است که این ارزش‌ها را به مردم انتقال دهیم.

وی گفت: در برخی شهرستان‌ها با حجم زیادی مشتاقان در زمینه راهیان نور مواجه بوده که نشان می‌دهد مردم از برنامه و فرهنگ‌سازی ایثار و شهادت استقبال می‌کنند.

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران گفت: امروز وظیفه داریم فرهنگ ایثار، شهادت و شهامت را به نسل امروز انتقال دهند و در غرب بیش از دوهزار شهید تقدیم کردیم که باید قدردان خون شهدا باشیم.

وی با بیان اینکه هفت تپه بخشی از تاریخ مازندران است که اصحاب رسانه می توانند با قلم خود در نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس تاثیرگذار باشند، گفت: سال گذشته ۳۵ هزار نفر از مازندران به مناطق  عملیاتی راهیان نور اعزام شدند که حضور دانشجویان و دانش آموزان پررنگ تر از گذشته بود.

علی ابراهیمی گتابی، معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه کربلا مازندران نیز گفت: اقتصاد مقاومتی، راهیان نور جنوب و غرب، اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی،برنامه دفاع مقدس، برنامه هفته بسیج و دهه بصیرت به مناسبت ۹ دی موضوعات جشنواره عکس خبری است.

وی از تجلیل فعالان خبری عکاس در دومین جشنواره عکس خبری سپاه خبر داد و افزود: افزود: ۳۵۰ قطعه عکس از ۴۱ عکاس به دبیرخانه ارسال شد.

انتهای پیام/ب

تسنیم

[[{"fid":"6016","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"link_text":null,"attributes":{"height":"544","width":"782","class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

 

[[{"fid":"6017","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"link_text":null,"attributes":{"height":"522","width":"783","class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

https://mazandaran.koolebar.ir/node/6027

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.